Aktywne wakacje w górach – Karkonosze

Aktywne wakacje w górach – Karkonosze

Śnieżka to najwyższa góra Karkonoszy, która mierzy sobie dokładnie 1602 m n.p.m. Wspinaczka wcale nie jest trudna, a towarzyszące widoki rekompensują całkowicie wysiłek. Zejście jest niezwykle szybkie, bo dość strome, ale bezpieczne. Można także skorzystać z wyciągu. Jeżeli wybieracie się na Śnieżkę, pamiętajcie o zabraniu odpowiednich ubrań, gdyż temperatura na szycie może was chłodno zaskoczyć.

W Karkonoszach znajdują się dziesiątki kilometrów szlaków turystycznych i wspinaczkowych. Prowadzą one po najpiękniejszych miejscach, które może zaoferować najwyższe pasmo Sudetów. Podczas wędrówki możemy zobaczyć urokliwe jeziorka, zatopione wśród górskich stoków, bystre potoki oraz wodospady z krystaliczną wodą. Walory przyrodnicze Karkonoszy są niepowtarzalne!

Jednak fauna i flora to nie wszystko. Wycieczkę wzbogacić można licznymi zabytkami, jak chociażby słynną Świątynią Wang. To niewiarygodne, że przywieziono ją na południe Polski aż z Skandynawii. Obowiązkowym punktem zwiedzania są również ruiny zamku w Chojnowie, który jest jednym z ciekawszych obiektów w Dolinie Pałaców i Ogrodów, która stara się o wpis na listę UNESCO.

Noclegi w Karkonoszach warto zarezerwować w Sosnówce. Wioska położona jest w pobliżu Karpacza, a także całkiem blisko Jeleniej Góry, tak więc jest świetną bazą wypadową. Ciekawą opcją jest hotel Krasnoludki. Dużym atutem tego miejsca, jest także położenie niedaleko basenów termalnych w Cieplicach. Pokoje są zadbane i przytulne, a restauracja serwuje smaczne i niedrogie dania. Za dobę zapłacić trzeba mniej niż 50 złotych, a więc to bardzo mało. Baza noclegowa w Karkonoszach oferuje wiele innych, zarówno luksusowych jak i kameralnych obiektów, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.


One thought on “Aktywne wakacje w górach – Karkonosze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>