Aktywni na start – Pogorzelica

Aktywni na start – Pogorzelica

Jeśli nigdy nie wybierasz urlopu nad morzem, tylko dlatego, że nie lubisz nudnego wylegiwania się na plaży, nadszedł czas, abyś zmienił swoje nastawienie. Pogorzelica, niewielka bo licząca 200 mieszkańców wieś to centrum atrakcji turystycznych dla wszystkich, którzy lubią żyć aktywnie. Nie lubisz słonecznych kąpieli? Nie ma problemu, możesz przecież cieszyć się widokiem wschodzącego i zachodzącego słońca, spędzając czas aktywnie. W Pogorzelicy czekają na ciebie wypożyczalnie rowerowe, dzięki czemu będziesz mógł skorzystać z kilku szlaków, które prowadzą zwykle wzdłuż plaż.

Wieczorem możesz skorzystać z kręgielni lub wziąć udział w imprezach organizowanych bezpośrednio na plaży, takich jak sezonowe koncerty czy konkursy zarówno dla dorosłych, jak i małoletnich turystów. Lubisz zabytki i zwiedzanie? Tu również czeka na ciebie kilka obiektów. Jednym z nich jest Latarnia w Niechorzu. Możesz także zwiedzić Neogotycki Kościół w oddalonym o 10 kilometrów Trzęsaczu, który znajduje się na samym klifie. Zróżnicowane noclegi w Pogorzelicy to doskonała baza wypadowa do sąsiednich miejscowości, do których możesz dotrzeć samochodem, rowerem lub na piechotę. Miejscowości są płynnie połączone a o tym, że jesteś już w następnej wsi informują tablice.

Dzięki tak doskonałej infrastrukturze, niemal każdy dzień możesz spędzać aktywnie, poznając przy tym nowe, fascynujące pod względem turystycznym miejsca. Miłośnicy jazdy konnej również znajdą dla siebie atrakcje, takie jak stadniny koni, których w pobliżu zarejestrowano aż 3: w Rewalu, Trzęsaczu i Mrzeżynie. Dzięki doświadczeniu instruktorów możesz więc w krótkim czasie odkryć w sobie nową pasję. Ci, którzy lubią sporty wodne, z pewnością docenią możliwość udziału w spływie kajakowym Regą, organizowanym przez miejscowe ośrodki. Nie trzeba przekonywać, że na przestrzeni lat, Pogorzelica bardzo rozwinęła się pod względem turystycznym. Dlatego również noclegi w tej miejscowości stały się bardzo popularne, a co się z tym wiąże oblegane w 100%. To nie jest zwykła miejscowość letniskowa, jakich wiele wzdłuż Bałtyku. To coś więcej niż plaża, ponieważ każdy znajdzie tu dla siebie mnóstwo atrakcji, począwszy od jazdy konnej, poprzez sporty wodne, a skończywszy na zabiegach odnowy biologicznej, które dla niektórych mogą stanowić wakacyjną ofertę marzeń.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>