Atrakcje turystyczne w Ostródzie

Atrakcje turystyczne w Ostródzie

Pomysłów na udane wakacje ciąg dalszy. Ostatnio proponowaliśmy Wam piękną przyrodniczo Ustkę, teraz czas na kolejną miejscowość. Ostróda to jedno z najważniejszych miejsc na Mazurach, które koniecznie powinniśmy zobaczyć na własne oczy, jeśli uwielbiamy spędzać czas akurat w tych rejonach. Oprócz wielu zabytków i atrakcji turystycznych o znaczeniu historycznym (jak na przykład popularny wśród turystów zamek krzyżacki), w tym mieście znajdziemy także wiele miejsc, w które warto się udać w celach czysto rekreacyjnych.

Ostróda jako miejsce wypoczynku z pewnością nikogo nie rozczaruje. Miejsca do spania można zarezerwować przez internet. Wystarczy wpisać hasło: „noclegi Ostróda” w wyszukiwarkę internetową, a znajdziemy wiele opcji nocowania. Gości zapraszają liczne hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Ceny noclegów są zróżnicowane, dlatego z pewnością każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce. 

Na pewno godna uwagi jest plaża miejska w Ostródzie, na której możemy zaznać kąpieli słonecznych. Stanowi to niewątpliwie jedną z głównych atrakcji turystycznych w tym miejscu, zwłaszcza w typowo letnim czasie. Zresztą nie tylko plaża miejska to punkt, na który warto zwrócić uwagę przebywając w tym mieście – znajduje się tutaj również wiele zupełnie innych atrakcji turystycznych. Prawdziwą chlubą Ostródy jest wyjątkowe molo, jedyny tego typu obiekt w kraju. To naprawdę spory pomost, na którym można miło i przyjemnie spędzić czas z najbliższymi. Ostróda to wyjątkowe miejsce dla osób, które chcą spędzić czas w otoczeniu przyrody. Spora liczba jezior położonych w okolicy, a przede wszystkim znajdujące się najbliżej Jezioro Drwęckie, to idealne miejsca dla turystów lubiących otoczenie natury. Przez miasto przepływa także urokliwa rzeka Drwęca. Istnieje także połączenie kanałem z Elblągiem, co także stanowi atrakcję dla turystów zainteresowanych przyrodą. Warto wybrać się w tamte okolice nie tylko ze względu na fakt, że w sezonie letnim możemy tam uprawiać mnóstwo sportów wodnych.

Bardzo często sama zmiana otoczenia z dusznego, ogromnego miasta na zaciszne, mazurskie, mniejsze miejscowości pozwala na relaks i wypoczynek. Nic więc dziwnego, że Ostróda coraz częściej jest wybierana jako cel wakacyjnej podróży, a nie tylko miejsce przystankowe w drodze do innych miejscowości. Na pewno warto się tam wybrać, niezależnie od tego, jakie preferencje co do wypoczynku mamy. Zarówno osoby uwielbiające aktywny, jak i bardziej pasywny wypoczynek z pewnością znajdą coś dla siebie.


2 thoughts on “Atrakcje turystyczne w Ostródzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>