Co warto zwiedzić w Puszczy Białowieskiej?

Co warto zwiedzić w Puszczy Białowieskiej?

Jeżeli na najbliższe wakacje wybierasz się do Puszczy Białowieskiej, aby odwiedzić mieszkającego w niej żubra, to koniecznie musisz wcześniej zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami regionu, tak aby niczego ważnego nie przeoczyć. Punktem obowiązkowym każdej wizyty w Puszczy Białowieskiej powinna być wycieczka po Białowieskim Parku Narodowym. Przyrodę regionu możesz podziwiać na co najmniej kilka sposobów.

Najpopularniejszym z nich są piesze wycieczki po wyznaczonych leśnych ścieżkach, podczas których możesz liczyć na bliskie spotkanie z wieloma mieszkańcami puszczy. Równie popularne co wycieczki piesze są również wyprawy rowerowe po okolicy. W Białowieży funkcjonuje kilka wypożyczalni rowerowych, a doskonale oznakowane trasy rowerowe sprawią, że zwiedzanie okolicy z perspektywy rowerowego siodełka będzie czystą przyjemnością. W zeszłym roku otworzono na tych terenach najdłuższy szlak rowerowy w Polsce – Green Velo. Dzięki temu, że poprowadzono go po małych, rzadko uczęszczanych drogach jest on bardzo bezpieczny i idealnie nadaje się na wyprawy również z dziećmi. Co pewien czas spotkasz miejsca obsługi rowerzystów, na których możesz zregenerować siły przed dalszą podróżą. Kolejną możliwością podziwiania uroków Puszczy Białowieskiej są wycieczki kolejką wąskotorową. Na przejażdżkę kolejką należy zarezerwować sobie trzy godziny. Działa ona głównie w okresie natężonego ruchu turystycznego, czyli w miesiącach od maja do października. Od niedawna uruchomiono również możliwość przejazdów drezyną. Oprócz zapierającej dech w piersiach przyrody, w najbliższej okolicy znajdują się również ciekawe zabytki.

W Białowieży warto odwiedzić między innymi cerkiew pod wezwaniem świętego Mikołaja Cudotwórcy. Świątynia została wzniesiona z czerwonej cegły pod koniec dziewiętnastego wieku. Jej najbardziej charakterystyczną cechą jest ceramiczny ikonostas. Na uwagę zasługuje również zespół budynków należących do Nadleśnictwa Białowieża. W samym sercu miejscowości znajduje się urokliwy Park Pałacowy, założony na początku dwudziestego wieku. Jest to wymarzone miejsce do romantycznych spacerów. W najpopularniejszych miejscowościach leżących na terenie Puszczy Białowieskiej działa dobrze zorganizowana baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,puszcza-bialowieska,58.html). Znajdziesz tu zarówno pola namiotowe, kwatery prywatne czy luksusowe apartamenty w hotelach. Najprościej zarezerwujesz letni wypoczynek przez internet – wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz frazę “noclegi Puszcza Białowieska” i wybierzesz którąś z wyświetlonych ofert.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>