Czaplinek – szlaki turystyczne

Czaplinek – szlaki turystyczne

Chcąc jeszcze lepiej zwiedzić Czaplinek, jak również pobliskie okolice, najlepszym sposobem będzie wybranie się na przynajmniej kilka szlaków turystycznych. Pojezierze Drawskie zalicza się do jednych z najbardziej ulubionych przez turystów ceniących sobie aktywną formę wypoczynku, ponieważ tutaj nie brakuje różnych sposobności między innymi na to, by pływać po Drawie kajakiem czy też wybrać się nad jezioro. Inną możliwością jest także jeżdżenie na rowerze lub spacerowanie po szlakach turystycznych. W takim razie chyba nie mamy już żadnych wątpliwości, że warto zarezerwować noclegi w Czaplinku (noclegi Czaplinek z meteora), ponieważ dzięki nim będziemy mogli poświęcić więcej czasu na zobaczenie naprawdę ładnej okolicy. Na szczęście tutejsza baza noclegowa jest bardzo mocno rozwinięta.

Wielbiciele jednośladów, mogą wybrać się ciekawą trasą, która wiedzie przez Dolinę Pięciu Jezior. Trasa ta liczy sobie niespełna 50 kilometrów, więc należy nastawić się na całodniową wyprawę. W pierwszej kolejności, żeby się nią wybrać, należy jechać w kierunku Starego Drawska – oczywiście startujemy z Czaplinka. Następnie kierujemy się do Czarnkowa, Kluczewa, by później znowu przez Stare Drawsko powrócić do Czaplinka. Osoby wolące dłuższe spacery na terenie Czaplinka mogą przejść aż trzema ścieżkami przyrodniczymi. Zatem jest to doskonała okazja do jeszcze lepszego poznania tutejszej miejscowości. Jedną z takich ścieżek jest ta na Spyczną Górę. Oczywiście po drodze przechodzimy przez bory zaliczające się do Pojezierza Drawskiego. Po drodze na Spyczną Górę mijamy wioskę, w której znajdziemy sporo domków pochodzących jeszcze z XIX wieku, co na pewno może okazać się bardzo dużą atrakcją. Oczywiście punktem docelowym jest wzniesienie, na którym znajduje się dodatkowo ambona widokowa. Po wejściu na nią możemy być świadkami przepięknego widoku rozciągającego się na Pojezierze Drawskie. Jednocześnie warto zaznaczyć, że jest to jedyny najwyższy punkt znajdujący się w tym regionie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>