Dziwnów – raj dla urlopowiczów

Dziwnów – raj dla urlopowiczów

W województwie zachodniopomorskim leży niewielka miejscowość Dziwnów. Jej atrakcyjne położenie, dostęp do morza oraz sąsiedztwo takich miejscowości jak Kołobrzeg czy Kamień Pomorski sprawiają, że jest świetną bazą wypadową do wielu miejsc pełnych wakacyjnych przygód. Turystyka jest tu dobrze rozwinięta, jak to w nadmorskiej miejscowości. Urlopowicze mogą wybierać z wielu propozycji zakwaterowania, spośród których na pewno znajdziemy noclegi w okazyjnych cenach (więcej informacji). Nie odkładajmy jednak rezerwacji na ostatnią chwilę, ponieważ zwłaszcza w okresie letnim polskie morze odwiedzają tysiące osób.

Dziwnów ma także sporą przewagę nad większymi miastami w pobliżu. Nie będziemy tracić czasu stojąc w korkach, ani cierpieć z powodu braku miejsca na plaży. A kiedy tylko będziemy chcieli możemy odwiedzić jakiś większy, nadmorski kurort. Oczywiście największą atrakcję stanowi plaża. To nie tylko dobre miejsce żeby się poopalać, ale także popływać. Warto także odwiedzić tutejszy port i wybrać się w rejs statkiem wycieczkowym po morzu Bałtyckim.


 

Niedaleko Dziwnowa znajduje się także Woliński Park Narodowy (szczegóły). Jest to miejsce w którym wiele zagrożonych gatunków ptaków znajduje schronienie i może się rozwijać. Warto poświęcić więcej czasu na spacer po tym parku narodowym. Wspaniała roślinność i rozmaita fauna tworzą bardzo specyficzny klimat. Natomiast w Dziwnowie atrakcją nie tylko dla najmłodszych będzie znajdujący się tam Park Miniatur i Kolei.

Będąc nad morzem trzeba obowiązkowo zjeść świeżą rybę w jednej z licznych smażalni. Spacery brzegiem morza oraz liczne trasy pisze i rowerowe pozwolą nam nasycić oczy wspaniałym widokiem krajobrazów. Liczne zbiorniki wodne zapewniają prawdzie szaleństwo miłośnikom sportów wodnych. Czy to żeglowanie, czy windsurfing, czy może kajak – możliwości jest wiele. Dziwnów nad polskim morzem to miejsce warte odwiedzenia, można tu bardzo dobrze wypocząć i jednocześnie atrakcyjnie spędzić czas. Czy jedziemy w pojedynkę, czy z rodziną, czy ze znajomymi na pewno nikt nie będzie się tu nudził. A może znajdziemy miejsce, do którego będziemy chcieli wracać co roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>