Malownicze wybrzeże Białogóry

Malownicze wybrzeże Białogóry

Szukając cichej i malowniczej miejscowości nad Morzem Bałtyckim, warto pomyśleć o Białogórze. Jest to mały kurort nadmorski, położony na Wybrzeżu Słowińskim, między Łebą a Jastrzębią Górą. Kwestie noclegowe są tu dobrze zorganizowane, baza kwaterunkowa jest różnorodna, do wyboru mamy hotele, pensjonaty, a także domki letniskowe i pola namiotowe. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wybrzeże Białogóry i jej plaże są jednymi z najbardziej malowniczych nad polskim morzem. To bardzo dobre miejsce na plażowanie, ale również na aktywny, pełny sportowych atrakcji urlop. Bliskość większych miejscowości nie pozwala się nudzić również w bardziej deszczowe dni wakacji. W samej Białogórze znajdziemy wiele atrakcji. Do dyspozycji turystów są piękne plaże. Warto również wypożyczyć rower i udać się na kilka wycieczek po okolicach. Dobrym pomysłem będzie także spacer, bieganie czy trekking z kijkami do nordic walkingu. W słoneczny dzień warto wybrać się na rejs po Morzu Bałtyckim, a także zakosztować sportów wodnych, na przykład windsurfingu. Coś dla siebie znajdzie tu miłośnik praktycznie każdej aktywności fizycznej.

Decydując się na nocleg w Białogórze, do wyboru mamy bogatą ofertę miejsc, bliżej lub dalej od morza. W centrum lub też w bardziej zacisznym zakątku. Są tu większe hotele o różnych standardach, są też mniejsze klimatyczne pensjonaty i kwatery prywatne. Miłośnicy campingów znajdą w okolicach tej miejscowości kilka pól namiotowych. Oferta jest przygotowana na kieszeń każdego turysty, można spędzić tu bardzo luksusowy urlop all inclusive, można też wybrać niskobudżetowe wakacje na mniej zasobną kieszeń.

Będąc w Białogórze, nie można nie wybrać się na wydmy. Wycieczka po Słowińskim Parku Narodowym to obowiązkowy punkt w urlopowym planie turystów, odwiedzających tę miejscowość i jej okolice. Ta atrakcja turystyczna szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom przebywania na łonie przyrody. Same plaże w Białogórze znane są ze swojej malowniczości. Są też bardzo szerokie i piaszczyste. Miejscowość ta jest też znana z pięknych lasów sosnowych na linii wzdłuż wybrzeża.

Będąc w tym regionie, warto również zakosztować tutejszej nadmorskiej kuchni. Wybierając nocleg, możemy zwrócić uwagę, czy dane miejsce oferuje w ramach wyżywienia regionalną kuchnię. Nie sposób też nie odwiedzić jednej z nadmorskich smażalni.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>