Na winobranie do Zielonej Góry

Na winobranie do Zielonej Góry

W naszym kraju znajduje się mnóstwo niezwykle ciekawych miast i miejscowości, które przyciągają mnogością zabytków lub fantastyczną atmosferą albo gościnnymi mieszkańcami. Nie ulega wątpliwości, że dobrze rozwinięta baza noclegowa i pyszne zaplecze kulinarne to także świetne wizytówki niektórych turystycznych celów wędrówek. Wśród nich na całkiem dobrej pozycji znajduje się Zielona Góra. Jest to miasto położone w zachodniej Polsce, na zboczu doliny rzeki Odry, w miejscu, gdzie stosunkowo ostro przecina ona pasmo wzgórz nazywane Wałem Zielonogórskim.

Z racji bardzo niewielkich zniszczeń podczas II wojny światowej, Zielona Góra jest miastem zabytkowym. Zachowała się tutaj praktycznie cała przedwojenna zabudowa. Szczególne walory i niebywałą estetykę posiada fantastyczne Stare Miasto oraz okazałe przedwojenne wille wybudowane wzdłuż alei Niepodległości, najsłynniejszego i niezwykle reprezentacyjnego traktu miejskiego. Na tej samej ulicy znajduje się również wiele innych budynków o niezwykłej i unikalnej architekturze. W większości są to dzieła słynnych berlińskich architektów, jak na przykład monumentalny teatr miejski zaprojektowany przez samego Oskara Kaufmanna. Oprócz nieprawdopodobnie wspaniałych, aczkolwiek stosunkowo niewielkich kamienic w jednej z najstarszych części miasta, jest w Zielonej Górze również mnóstwo budynków postindustrialnych, które z biegiem lat zostały dostosowane do pełnienia zupełnie nowych funkcji, na przykład lofty znajdujące się w okolicach ulicy Fabrycznej czy choćby spora część budynków Fabryki Wełny zostały niedawno zaadaptowane na wspaniałe centrum handlowe. Również rynek miasta jest obecnie rewitalizowany i prawdopodobnie niedługo otrzyma całkiem nowe życie.

Zielona Góra to wspaniałe miejsce na jesienny city break. Nie ma wątpliwości, że każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Zielona Góra zapewnia noclegi w bardzo przystępnych cenach, zarówno w pięknie odrestaurowanych przedwojennych budynkach, jak i w całkiem już nowoczesnych dziełach nowoczesnej architektury. Wystarczy spakować walizkę i ruszyć na zachód. Zielona Góra z pewnością nikogo nie zawiedzie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>