Najciekawsze atrakcje turystyczne w Jantarze

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Jantarze

Wakacje nad morzem to wciąż popularna opcja wśród wielu turystów. Nic dziwnego, Morze Bałtyckie z pewnością ma nam wiele do zaoferowania. Nadmorskie okolice są naprawdę bogate w walory przyrodnicze i znajdziemy tutaj wiele zapierających dech w piersiach krajobrazów. W tym roku warto udać się do niesamowitej wsi letniskowej o nazwie Jantar.

Gdzie znajdziemy ten kultowy nadbałtycki kurort?

Jantar mieści się pomiędzy Mikoszewem a Stegną. Jest położony na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Z pewnością bez trudu odnajdziemy to urocze miejsce. Zanim jednak udamy się na ten letni wypoczynek, zadbajmy o odpowiedni nocleg. Interesującą alternatywą dla hoteli i pensjonatów są pokoje gościnne. Jantar oferuje pod tym względem ogromny wybór. Bez problemu znajdziemy tutaj idealne miejsce do spania, odpoczynku i zabawy, a także wiele punktów gastronomicznych, w których można doskonale zjeść.

Jantar szykuje także wiele atrakcji turystycznych dla swoich gości

Przejazd kolejką wąskotorową dostarczy nam moc wrażeń. Możemy udać się w podróż do Grudziądza, Sztumu, a nawet Malborka i podziwiać niesamowite widoki podczas leniwej podróży. Przy okazji możemy udać się na zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku. Pasieka u Strusi, Indiańska Wioska oraz park owadów – wieś letniskowa posiada wiele ciekawych miejsc. Koniecznie musimy udać się także do Muzeum Bursztynnictwa. Nazwa miejscowości wywodzi się przecież od bursztynu. Piękne eksponaty z pewnością robią duże wrażenie. Szczególnie ciekawe wydają się być inkluzje, czyli owady lub fragmenty roślin zatopione w kruszcu. Przekonajmy się sami, gdyż oferuje ono wiele fascynujących niespodzianek

Co robić w Jantarze?

W Jantarze nie będą się nudzić także miłośnicy aktywnego trybu życia. Ścianka wspinaczkowa oraz zjazd na linie zawsze budzą sporo emocji. Nordic Walking, surfing, jazda konna, a także szaleństwo w parku wodnym – z pewnością znajdziemy tutaj wiele ciekawych zajęć. Aktywny wypoczynek w Jantarze jest jak najbardziej możliwy. Piękne zielone tereny oraz szeroka plaża sprzyjają uprawianiu sportu i rekreacji. Bez wątpienia każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>