Piękno surowych Bieszczad

Piękno surowych Bieszczad

Szukanie miejsca, w którym można poczuć się wolnym od codzienności i wszystkich „smyczy”, które łączą nas z pracą czy innymi zobowiązaniami nie jest łatwe. Jest jednak na mapie Polski miejsce, gdzie można poczuć się, jak na przysłowiowym końcu świata. Legendarne już Bieszczady stały się o wiele bardziej przyjazne turystom, w tym także tym, którzy nie szukają wyczynowych wypraw w góry. Baza noclegowa i infrastruktura turystyczna (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,bieszczady,58.html) w połączeniu z naturalnym pięknem Bieszczad, sprawia że jest to idealne miejsce na krótszą i dłuższą wizytę.

Po co w Bieszczady?

To pytanie wydaje się pozbawione sensu. Jednak trzeba pamiętać, że dla wielu osób Bieszczady to wciąż przede wszystkim tylko i wyłącznie góry. Nawet jeżeli to właśnie szczyty same w sobie stanowią o sile tego regionu, to jest tu o wiele więcej do zaoferowania. Jezioro Solińskie to bijące serce Bieszczad. Powstały w latach sześćdziesiątych sztuczny zbiornik to akwen po powierzchni ponad 22 hektarów. W wyniku wybudowania tamy powstało jezioro, które zalało kilka małych wiosek i obecnie jest nie tylko ogromnym kompleksem hydroenergetycznym, ale również miejscem służącym do rekreacji i wypoczynku. Można tu bowiem zarówno korzystać z uroków wędkowania, żeglowania czy prostego wypoczynku na jednym z kilku wydzielonych kąpielisk. Jezioro Solińskie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Soli%C5%84skie#Turystyka_i_rekreacja) stało się na tyle silnym punktem na turystycznej mapie Bieszczad, że wokół niego powstało bardzo wiele mniejszych miejscowości, które zapewniają bazę noclegową dla odwiedzających to miejsce turystów. Bieszczady w oczywisty sposób kojarzą się z naturą i krajobrazami. To tutaj żyje największa populacja niedźwiedzi oraz wilków w Polsce. Ponadto to właśnie tutaj swoje siedlisko ma zagrożony gatunek rysia. Dzięki Bieszczadzkiemu Parkowi Narodowemu, dzika przyroda tego regionu jest udostępniania w reglamentowany sposób i co za tym idzie pozostaje pod ochroną. Trzeba się jednak liczyć z tym, że możliwość podziwiania połonin w tym Połoniny Wetlińskiej możliwa jest tylko po wykupieniu biletu wstępu i wyłącznie po wskazanym szlaku. Warto jednak dać się porwać na tak kontrolowaną wycieczkę, by móc cieszyć zmysły pięknem surowych Bieszczad. Dlatego szukając miejsca na wycieczkę daleko od cywilizacji, koniecznie należy wybrać się w Bieszczady.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>