Różnorodne atrakcje Roztocza

Różnorodne atrakcje Roztocza

Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu na to, gdzie w tym roku wybrać się na wakacyjny wypoczynek koniecznie zapoznaj się z atrakcjami, jakie ma do zaoferowania Roztocze. Ten przepiękny region położony jest w województwie lubelskim. Łączy on Wyżynę Lubelską oraz Wołyńską z Kotliną Sandomierską. Można wyróżnić trzy charakterystyczne subregiony, a mianowicie: Roztocze Zachodnie, Środkowe oraz Wschodnie, którego spore obszary znajdują się po ukraińskiej stronie granicy. Na Roztoczu znajdziesz bardzo wiele miejscowości o profilu turystycznym, do których każdego roku przyjeżdżają rzesze turystów z całego kraju.

W regionie tym istnieje bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, jednak w szczycie sezonu turystycznego, który przypada na miesiące wakacyjne można mieć problem ze znalezieniem wolnego pokoju. Miejsce noclegowe warto zarezerwować kilka tygodni przed planowanym wyjazdem. Większość pensjonatów oraz kwater prywatnych posiada własne strony internetowe, na których możesz znaleźć pełną ofertę wypoczynku. Można również znaleźć spanie na Roztoczu w bazie internetowej meteor-turystyka.pl. Wśród najpopularniejszych destynacji turystycznych z całą pewnością warto wymienić między innymi: Tomaszów Lubelski, Zwierzyniec, Józefów, Bełżec czy Narol. Na obszarze Roztocza przeważają lasy, które idealnie nadają się zarówno do wycieczek pieszych, jak i wypraw rowerowych. Wiele szlaków poprowadzono przez mało uczęszczane drogi, co znacząco wpływa na poziom bezpieczeństwa poruszania się po nich. Wszystkie szlaki są doskonale oznaczone, warto jednak wcześniej zakupić przewodnik po najpiękniejszych trasach rowerowych Roztocza, żeby niczego nie pominąć. Doskonałym pomysłem na aktywny wypoczynek w regionie są również spływy kajakowe organizowane przez profesjonalne firmy. Można wziąć udział w zorganizowanym spływie kajakowym prowadzonym przez doświadczonego przewodnika lub na własną rękę wypożyczyć kajak na kilka godzin.

Przemierzając roztoczańskie szlaki warto wybrać się na wycieczkę do Tomaszowa Lubelskiego. Znajduje się tam przepiękna cerkiew pod wezwaniem świętego Mikołaja Cudotwórcy. Jest to wizytówka miasta zlokalizowana w samym jego centrum. Obiekt sakralny został wzniesiony pod koniec dziewiętnastego wieku, na szczególną uwagę zasługuje bardzo rzadko spotykana przepiękna zewnętrzna polichromia przedstawiająca wizerunki świętych kościoła wschodniego. Jeśli chcemy zwiedzić wnętrze, należy wcześniej umówić się z miejscowym księdzem, który chętnie oprowadzi po cerkwi opowiadając historię jej powstania oraz znaczenie poszczególnych elementów wystroju świątyni.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>