Sarbinowo dla każdego wczasowicza

Sarbinowo dla każdego wczasowicza

Sarbinowo jest wsią położoną na północy Polski w województwie zachodniopomorskim, 7 km na zachód od Mielna. Miejscowość ta liczy sobie około 550 osób zameldowanych tutaj na stałe. Miejscowość jest miejscem, które przyjezdni darzą niezwykłym sentymentem ze względu na fakt bardzo przyjaznej, tutejszej atmosfery oraz możliwości spędzenia miłego odpoczynku. Sarbinowo każdego lata gości u siebie bardzo wielu turystów, z których większość to rodziny z dziećmi, które cenią to miejsce właśnie ze względu na fakt występowania tutaj aury spokoju.

Miejsce to może szczycić się piękną, drewnianą promenadą nadmorską która pozwala nam na wyjście z dzieckiem na spacer, nawet zabierając przy tym wózek. Plaża w Sarbinowie nie jest duża i liczy sobie 100 m, co jest oznaką tego, że ta miejscowość nastawiona jest bardziej na spokój i cisze niż na duży zysk z większej ilości turystów.

Jeżeli komuś znudzi się morze i zapragnie czegoś innego to ma możliwość odwiedzić tutejszy kościół, który jest zabytkowy, a jego architektura urzeka osoby które go odwiedzają. Historia tej miejscowości jest dosyć długa i zaczyna się już w roku 1300 z którego to pochodzą pierwsze wzmianki o tej miejscowości, jednak wtedy nie leżała ona bezpośrednio nad morzem, a w odległości 1.5 km od samego morza. Na przestrzeni lat morze dokonywało erozji brzegowej w zadziwiająco szybkim tempie bo ok. 2.5 m na rok. W efekcie sprawiło, że miejscowość w 1910 roku prawie uległa zalaniu przez morze. Dzięki działaniom podjętym przez ówczesne władze Sarbinowa do tej sytuacji nie doszło i brzeg został zabezpieczony zaporą betonowo-kamienną, przez którą fale zostały skutecznie oddzielone.

Lista noclegów (meteor) w Sarbinowie jest dosyć duża i daje nam wybór co do jakości i ilości miejsc noclegowych w tej miejscowości. Najtańsze tutejsze noclegi zaczynają się od 20 zł za dobę, jednak aby spędzić naprawdę przyjemne wakacje powinniśmy się zastanowić nad możliwością wynajęcia czegoś droższego z widokiem na morze, co uczyni te wakacje naprawdę niezapomnianymi. Podczas wyjazdu na wakacje powinniśmy wcześniej dokonać rezerwacji miejsca przez nas wybranego, dzięki temu będziemy mieli możliwość podczas przyjazdu bezstresowego zakwaterowania się i nie będziemy zagrożeni w sytuacji kiedy okażę się, że w hotelu nie ma już miejsc wypoczynkowych.


One thought on “Sarbinowo dla każdego wczasowicza

  1. My w Sarbinowie mamy już swój ulubiony pensjonat i każdego roku tam jeździmy na nocleg w sezonie wakacyjnym z dziećmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>