Ustka i Słowiński Park Narodowy

Ustka i Słowiński Park Narodowy

Ustka jest jednym z najciekawszych miast na polskim wybrzeżu. Znajduje się niedaleko Słupska, z którym tworzy związek zwany "Dwumiastem". Miasta połączone są częstymi połączeniami, więc przybywając do jednego z nich, zawsze można zwiedzić też drugie. W samej Ustce też jednak jest co robić, znajdują się tutaj ciekawe atrakcje turystyczne, więc nie jesteśmy skazani jedynie na wypoczynek na plaży. Dużym atutem jest tutaj także doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna. Działają tu liczne restauracje, smażalnie ryb, lodziarnie i sklepy. Możemy się też zatrzymać na dłużej, bo zarówno Ustka jak i Słupsk mają ciekawą i zróżnicowaną bazę noclegową (➠meteor-turystyka.pl). Znajdziemy tutaj hotele, ośrodki wypoczynkowe oraz wiele innych miejsc, które proponują gościom noclegi. Ustka dodatkowo może zaoferować miejsca na polach namiotowych. Można także zarezerwować całe domki albo apartamenty.

Trzy kilometry od Ustki znajduje się niewielka osada – Orzechowo Morskie. Można się tam wybrać pieszo, wzdłuż plaży, a na miejscu zobaczyć ciekawą wydmę. Wydma Orzechowska to miejsce bardzo ważne dla rozwoju roślinności wydmowej, dlatego też wytyczono tutaj specjalną trasę edukacyjną. Na niej znalazło się 11 tablic, na których zawarto wiele interesujących informacji dotyczących wydm oraz porastających je roślin.

Jeśli chodzi o wydmy, to nie sposób nie wspomnieć o Słowińskim Parku Narodowym, który znajduje się nieopodal. Na jego terenie wyznaczono 15 rezerwatów przyrody, a unikalność tutejszej przyrody doceniło również UNESCO. Główną atrakcją Słowińskiego Parku Narodowego są ruchome wydmy, które ciągną się na pasie długości około 5 kilometrów. Przesuwają się one kilka metrów na rok, najbardziej widoczny ten proces jest podczas zim. Przez teren parku, po jednej z wydm, poprowadzono także trasę turystyczną, wiodącą ostatecznie na plażę. Na terenie parku znajduje się także kilka jezior (w tym duże jeziora Łebsko oraz Gardno), będące miejscem życia wielu gatunków ptaków. Będąc w tej okolicy warto odwiedzić także Muzeum Wsi Słowińskiej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>