Tajemnicza Wyspa Edwarda w Zaniemyślu

Tajemnicza Wyspa Edwarda w Zaniemyślu

W województwie wielkopolskim możemy zwiedzić wiele ciekawych miejsc, pełnych uroku, niesamowitych zabytków oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów. Jednym z nich jest Zaniemyśl czyli niewielka wieś położona w powiecie średzkim. Co roku możemy spotkać tutaj wielu turystów, którzy zostają skuszeni licznymi atrakcjami turystycznymi. Zazwyczaj zostają tutaj na dłużej, umożliwia im to obecność wielu komfortowych pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych oraz domków gościnnych ➠ więcej ofert z Meteora.

Największą atrakcją turystyczną jest Wyspa Edwarda. Miejsce to jest bardzo popularnym obiektem wypoczynkowym w województwie wielkopolskim. Posiada powierzchnię około 3 hektarów. Umiejscowiona jest na Jeziorze Raczyńskim. Nazwa wyspy została zaczerpnięta od nazwy hrabiego Edwarda Raczyńskiego, który pochodził właśnie z tego terenu. Ciekawym faktem jest to, że na tej ziemi ów hrabia zakończył swoje życie śmiercią samobójczą, poniesioną w wyniku strzału w głowę z armaty. Znajdziemy tu aż 17 pomników przyrody pod postacią potężnych dębów. Miejsce to jest popularnym ośrodkiem pełniącym funkcję turystyczną oraz wypoczynkową. Mamy tu przepiękny dom szwajcarski, który zbudowany został zarówno z drewna jak i z czerwonej cegły. Obecnie może cieszyć się nowym wyglądem, który został mu nadany podczas remontu.

W chwili obecnej na wyspie Edwarda funkcjonuje także restauracja, w której możemy delektować się lokalnymi daniami i przysmakami. Jest bardzo popularnym miejscem spotkań mieszkańców. W domu szwajcarskim często organizowane są wieczorki taneczne oraz widowiska teatralne, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Na wyspie tej znajdują się także dwie sale szkoleniowe, w których często odbywają się liczne konferencje oraz wykłady. Znajdziemy tam także obiekt noclegowy. Połączona jest ze stałym lądem za pomocą mostu. W okresie letnim kursuje tutaj także prom. Plac zabaw dla dzieci, altankę z grillem oraz wiele innych atrakcji turystycznych, które zachęcają do odwiedzin także są zlokalizowane na wyspie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>