Wetlina – serce Bieszczad

Wetlina – serce Bieszczad

Wetlina to miejscowość, która jest najczęściej odwiedzana ze wszystkich bieszczadzkich miejscowości. Miejscowość ta jest położona w sercu Bieszczad. Wetlina jest miejscem słynącym ze szlaków turystycznych oraz ścieżek. To właśnie z tego miejsca wychodzi najwięcej szlaków i stąd najprościej i najłatwiej jest się dostać na połoniny bieszczadzkie. Z tego miejsca zazwyczaj większość ludzi rozpoczyna swoją przygodę z turystyką.

Co ciekawe nazwa tej miejscowości wzięła się od rodzaju wierzby "wetlyny". Jak podają różne źródła historyczne, pierwsze wzmianki o tej wsi są z I lub II połowy XVI wieku, wtedy wieś ta została ulokowana na prawie wołoskim. W obecnych czasach wieś ta jest najbardziej popularna, dzięki temu jest też najczęściej odwiedzana przez bieszczadzkich turystów. Na to, że Wetlina jest tak często odwiedzana wpływa fakt, że po prostu leży w idealnie położonym miejscu.

W tej pięknej, malowniczej wsi jak na miejsce turystyczne istnieje wiele miejsc noclegowych, które dzięki swojemu położeniu zapewniają coraz to większy przypływ nowych turystów, ale także powrót starych. Rezerwacji miejsca do spania można dokonać za pomocą internetu. Wystarczy kliknąć (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,wetlina,0.html) a otrzymamy wiele wyników. Dobre oferty noclegowe przygotowały tutejsze hostele, pensjonaty, a nawet kwatery prywatne i pola namiotowe. Ceny noclegów w Wetlinie są bardzo zróżnicowane.

W Wetlinie odbywają się też różne imprezy oraz festiwale, a przez jakiś czas to właśnie tutaj został przeniesiony z Wołosatego, festiwal poezji śpiewanej "Bieszczadzkie Anioły". Wetlina podczas sezonu turystycznego jest miejscem, które naprawdę tętni życiem, ponieważ turystów jest co niemiara. W Wetlinie znajdziemy bary, restauracje, wszystko to, gdzie można dobrze zjeść. A do tego wszystko blisko od naszej bazy noclegowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>