Zamki, jeziora czy zapora – atrakcje okolic Niedzicy

Zamki, jeziora czy zapora – atrakcje okolic Niedzicy

Malownicza wieś Niedzica jest położona w województwie małopolskim, u podnóży Pienin Spiskich. Popularna miejscowość letniskowa zauroczy nas bez wątpienia swoimi walorami estetycznymi. Dobrze zorganizowana baza noclegowa pozwoli nam odpocząć w tym przyjaznym miejscu. Piękna okolica z pewnością dostarczy nam moc wrażeń. Zanim skorzystamy z niewątpliwych uroków tej letniskowej wsi, warto wybrać odpowiednie miejsce kwaterunkowe. Jakie noclegi Niedzica może nam zaproponować? Liczne obiekty wypoczynkowe zapewnią nam cudowny widok z okna na Jezior Czorsztyńskie czy też Pieniny. Jak to przystało na miejscowość położoną w pobliżu gór, znajdziemy tutaj liczne pokoje gościnne, pensjonaty, hotele oraz apartamenty [więcej ➮meteor-turystyka.pl]. Wiele miejsc zapewnia spokój i ciszę. Z drugiej strony liczne ośrodki posiadają dodatkowe atrakcje dla gości. Wybór z pewnością należy do nas.

W Pieninach [więcej➮ wikipedia.org] nie możemy narzekać na nudę. Na początek możemy zobaczyć położony w niesamowitym otoczeniu Zamek Dunajec w Niedzicy. Został on zbudowany na wapiennym wzniesieniu nad częścią rzeki Dunajec, która tak naprawdę jest sztucznym Zbiornikiem Czorsztyńskim. Zamek powstał w XIV wieku. Średniowieczna warownia położona nad brzegiem rzeki robi niesamowite wrażenie. Jest to wyjątkowe miejsce, jedno z najcenniejszych pod względem historycznym w Karpatach. Jest on dostępny dla turystów. Co więcej, możliwe są także noclegi w komnatach zamkowych i pokojach gościnnych. Jeśli więc nie boimy się duchów, z pewnością atrakcja nas zainteresuje. Położone u stóp Pienin Jezioro Czorsztyńskie stanowi niezwykle malowniczy krajobraz. Po zbiorniku kursują nawet statki wycieczkowe, które zabiorą nas w rejs. Woda pochodzi głównie z nurtu Dunajca. Podróż statkiem zapewni nam nie tylko miłe dla oka widoki. Możemy w ten sposób dostać się na zamek położony nad wodą. W Niedzicy z pewnością warto obejrzeć zaporę i elektrownię wodną. Podczas zwiedzania z przewodnikiem możemy wybrać trasę ogólną lub bardziej szczegółową. Zapora doskonale wkomponowała się w obraz niepowtarzalnej pienińskiej przyrody. Z obiektu rozlega się przepiękny widok m. in. na Jezioro Czorsztyńskie. Wakacje w Niedzicy dostarczą nam moc wrażeń estetycznych. Z pewnością zakochamy się w tej pięknej krainie. Liczne atrakcje doskonale wypełnią nasz czas.


2 thoughts on “Zamki, jeziora czy zapora – atrakcje okolic Niedzicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>